W czerwcu 2014 roku w zasobach Google Play pojawiła się nowa aplikacja typu „launcher”. Stanowi ona rodzaj programu uruchomieniowego, który najpierw poznać ma przyzwyczajenia i zachowania użytkownika, a następnie stara się dostosować ekran telefonu w taki sposób, aby był pomocny użytkownikowi.

W Aviate pulpit urządzenia, na którym działa zmienia się w zależności od miejsca, pory i okoliczności w jakich się w danym miejscu znajdujemy. Rankiem pokaże aktualne wydarzenia w kalendarzu oraz wysunie na pierwszy plan aplikację obsługującą aktualności użytkownika.

Poda także temperaturę jaka panuje na dworze. W pracy pokaże dalsze wydarzenia zapisane w kalendarzu oraz podsunie na pulpit najczęściej przez nas wykorzystywane aplikacje w tych właśnie okolicznościach.

Przy rozpoczęciu treningu na siłowni wyświetli program do obsługi plików muzycznych, a w restauracji pokaże jej menu, ceny potraw oraz narzędzia, które pomogą znaleźć ewentualnie inny lokal w pobliżu. Jednym słowem – Aviate traktowany być może jako osobisty asystent.