Bądź uczciwy, czytaj regulaminy

Odwieczny problem niemal wszystkich internautów: nikt nie czyta regulaminów. Nie dotyczy to tylko rejestracji na stronach internetowych czy przy zakładaniu kont na wszelkiego rodzaju portalach.

Problem ten zyskuje na sile w przypadku regulaminów użytkowania pobranych programów i aplikacji. Jeżeli w procesie rejestracji, zakładania konta, składania zamówienia czy pobierania programu przez Internet podajesz swoje prawdziwe dane pamiętaj, że nie jesteś anonimowy i regulamin czy też umowa, na których obowiązywanie wyrażasz zgodę są wiążące.

Nie podawaj także fałszywych danych osobowych – podszywanie się pod kogoś innego lub tworzenie fikcyjnych danych może podlegać karze. Nawet jeśli sfałszujesz swoje dane osobowe to w Internecie, dla administratorów witryn nie jesteś nadal anonimowy – dla nich rozpoznawalny jesteś po numerze IP.

To numer nadawany indywidualnie każdemu użytkownikowi sieci. By być bezpiecznym w sieci pamiętaj zatem o dwóch podstawowych kwestiach: czytaj regulaminy, by zawsze wiedzieć na co się godzisz; bądź uczciwy – nigdzie, tym bardziej w sieci nie jesteś anonimowy.

mieszkania od dewelopera warszawa ursus