Galeria w Grazu

Przemierzając kulę ziemską w poszukiwaniach najbardziej zaskakujących budowli świata, nie można przeoczyć Kunsthaus Graz – monumentalnej budowli, znajdującej się w Austrii . Obiekt ten to Muzeum Sztuki, które powstało z okazji przyznania miastu Graz tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2003 roku. To oryginalne muzeum mieści w sobie zbiory dzieł, reprezentujących sztukę współczesną.

Budynek Kunsthaus Graz zaskakuje swym nietypowym kształtem, organiczną formę abstrakcyjną, wyposażoną w wystające „dysze”. Obiekt został zaprojektowany przez dwóch architektów: Colina Fourniera i Petera Cooka. Fantazyjna forma muzeum pokryta jest z wierzchu szkłem akrylowym, zaś główna fasada obiektu ozdobiona została fluorescencyjnymi lampami.

Budynek został przystosowany do tego, by wyświetlać na jego powierzchni projekcje multimedialne. Futurystyczna, zwariowana forma z pewnością zasługuje na uwagę, dlatego chcąc zobaczyć najdziwniejsze budynki świata, to koniecznie trzeba wybrać się do Graz. Wielka, niebieska bańka bez wątpienia wzbudzi zachwyt każdego turysty!.

cristalpark.eu/oferta/luksusowe-apartamenty-warszawa