Galeria w Grazu

Przemierzając kulę ziemską w poszukiwaniach najbardziej zaskakujących budowli świata, nie można przeoczyć Kunsthaus Graz – monumentalnej budowli, znajdującej się w Austrii . Obiekt ten to Muzeum Sztuki, które powstało z okazji przyznania miastu Graz tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2003 roku. To oryginalne muzeum mieści w sobie zbiory dzieł, reprezentujących sztukę współczesną.

Budynek Kunsthaus Graz zaskakuje swym nietypowym kształtem, organiczną formę abstrakcyjną, wyposażoną w wystające „dysze”. Obiekt został zaprojektowany przez dwóch architektów: Colina Fourniera i Petera Cooka. Fantazyjna forma muzeum pokryta jest z wierzchu szkłem akrylowym, zaś główna fasada obiektu ozdobiona została fluorescencyjnymi lampami.

Budynek został przystosowany do tego, by wyświetlać na jego powierzchni projekcje multimedialne. Futurystyczna, zwariowana forma z pewnością zasługuje na uwagę, dlatego chcąc zobaczyć najdziwniejsze budynki świata, to koniecznie trzeba wybrać się do Graz. Wielka, niebieska bańka bez wątpienia wzbudzi zachwyt każdego turysty!.

Kierownicy budowy zarabiają więcej niż murarze. Znakomite miejsce na mieszkanie lub dom Poznań Plewiska buduje tam deweloper Jandach