Giętarka

W przemyśle trudno obejść się bez specjalistycznego sprzętu, który jest przydatny do wielu rozwiązań. Jedną z maszyn, którą wykorzystuje się w przemyśle, jest tak zwana giętarka. Urządzenie to służy przede wszystkim do profilowania kształtów rur, tak by pasowały one do konkretnych instalacji. Wyginanie rur jest bowiem o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż przykładowo przycinanie metalowych elementów, dlatego też giętarka świetnie sprawdza się przy budowach.

Giętarka okazuje się pomocna tam, gdzie pojawia się konieczność przeprowadzenia rur w taki sposób, aby ominąć miejsca, w których ich obecność jest niewskazana. Giętarki do rur to urządzenia, które dostępne są w rozmaitych wersjach, dlatego posiadają też wiele zastosowań. Istnieją giętarki ręczne, nadające się do prostych zadań, oraz bardziej zaawansowane giętarki: elektryczne, elektrohydrauliczne i mechaniczne. Sprzęty tego typu doskonale sprawdzają się w halach przemysłowych.

Giętarki przydają się przede wszystkim osobom, które zajmują się wykonywaniem instalacji wodno-kanalizacyjnych czy gazowych.

www.blogpartyzancki.pl matryce mosiężne