Iglaki w małym ogrodzie

Decydując się na zakup nowej sadzonki do ogrodu, trzeba brać pod uwagę, ile miejsca potrzebuje roślina do prawidłowego wzrostu. Może się po prostu okazać, że nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniej przestrzeni do rozrostu.

Mając mały ogród nie trzeba rezygnować z drzew i krzewów iglastych. Wystarczy wybrać odpowiednie odmiany, które dobrze będą wyglądać w małych ogrodach.

Najlepszym rozwiązaniem do niewielkich ogrodów są drzewka i krzewy iglaste o kształcie kolumny, stożka czy kuli. Mając to na uwadze należy sadzić na przykład tuje czy cisy.

Świetnie będą wyglądać także jałowce i cyprysiki. Będąc w sklepach ogrodniczych polecamy również wybór odmian karłowatych różnych iglaków.

Krzewem, który dosyć ciekawie może wyglądać w ogrodzie jest świerk biały „Conica”, który rośnie bardzo wolno i ma ładny, stożkowy kształt. Warto się zorientować w różnych odmianach kosodrzewiny.

Niektóre osiągają wysokość około jednego lub dwóch metrów, co przypadku małego ogrodu jest wielkością idealną. Szeroki wybór drzewek iglastych ma do zaproponowania choinki producent.

wrocław apartamenty sprzedaż www.kaunana.com