Iglaki w małym ogrodzie

Decydując się na zakup nowej sadzonki do ogrodu, trzeba brać pod uwagę, ile miejsca potrzebuje roślina do prawidłowego wzrostu. Może się po prostu okazać, że nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniej przestrzeni do rozrostu.

Mając mały ogród nie trzeba rezygnować z drzew i krzewów iglastych. Wystarczy wybrać odpowiednie odmiany, które dobrze będą wyglądać w małych ogrodach.

Najlepszym rozwiązaniem do niewielkich ogrodów są drzewka i krzewy iglaste o kształcie kolumny, stożka czy kuli. Mając to na uwadze należy sadzić na przykład tuje czy cisy.

Świetnie będą wyglądać także jałowce i cyprysiki. Będąc w sklepach ogrodniczych polecamy również wybór odmian karłowatych różnych iglaków.

Krzewem, który dosyć ciekawie może wyglądać w ogrodzie jest świerk biały „Conica”, który rośnie bardzo wolno i ma ładny, stożkowy kształt. Warto się zorientować w różnych odmianach kosodrzewiny.

Niektóre osiągają wysokość około jednego lub dwóch metrów, co przypadku małego ogrodu jest wielkością idealną. Szeroki wybór drzewek iglastych ma do zaproponowania choinki producent.

wrocław apartamenty sprzedaż