Jak kupować dom?

Kupno domu to nie lada wyzwanie. Taka transakcja często niemal zupełnie pochłania finanse danej osoby, dlatego też tak ważne jest, by była ona dobrze przemyślana. Na co powinno się zwrócić uwagę podczas zakupu domu? Jeśli ma to być nieruchomość z rynku wtórnego, koniecznie trzeba zajrzeć do księgi wieczystej.

Bardzo istotnymi kwestiami będzie oczywiście forma własności nieruchomości, ewentualne obciążenie hipoteką oraz wszelkie powiązane z domem służebności. Potencjalny nabywca powinien też poprosić o wgląd do dokumentu odbioru domu, w szczególności gdy budynek został zbudowany dużo, dużo wcześniej. W kupnie domu na pewno bardzo pomoże specjalista – fachowiec budowlany.

Kiedy zainteresowany zapłaci mu określoną sumę pieniędzy, na pewno przyjrzy się dokładnie budynkowi, oszacuje koszt ewentualnej modernizacji oraz powie, czy w ogóle warto inwestować w daną nieruchomość. Warto też zorientować się w najbliższej okolicy. Oczywiście, lokalizacja na obrzeżach to w zasadzie w wielu przypadkach norma, ale dobrze wiedzieć, czy wszędzie ma się raczej swobodny dojazd.

Wynajem sal komputerowych Poznań zarządca nieruchomości białystok