Kosz piknikowy w Newark

Przemierzając kulę ziemską w dłuż i wszerz, można napotkać niezliczoną ilość budowli. Jedne z nich olśniewają swym pięknem, drugie przykuwają wzrok interesującymi rozwiązaniami architektonicznymi, jeszcze inne wprawiają w prawdziwe osłupienie ze względu na swój nietypowy charakter.

Dziwaczne budowle można właściwie odnaleźć w każdym kraju, jednak do rankingu najbardziej zaskakujących z powodzeniem da się zaliczyć Kosz Piknikowy. Ta oryginalna konstrukcja znajduje się w Newark, a dokładniej w USA, w stanie Ohio.

Budynek służy za siedzibę firmy Longaberger Basket Company, zajmującej się produkcją koszy piknikowych. Niezwykła forma budynku to pomysł założyciela firmy – Dave’a Longabergerga, który uznał, że taka konstrukcja na pewno stanie się zauważalna i posłuży za wizytówkę korporacji.

Kosz Piknikowy został wybudowany w 1997 roku i do dziś pozostaje jedynym takim obiektem. Nie ulega wątpliwości, że ten charakterystyczny, żółty budynek bez wątpienia można zaliczyć do najdziwniejszych konstrukcji świata.

https://gracja.cieszyn.pl/ogrzewanie-ogrodu-zimowego/ rynek pierwotny Zakrzewo