Mała firma budowlana, czy przedsiębiorstwo budowalne z doświadczeniem?

Wynajęcie firmy budowlanej to nie lada sztuka. Jednak wynajęcie dobrej firmy budowlanej może okazać się dużym wyzwaniem. Na rynku niemal w każdym województwie funkcjonują setki, jak nie tysiące różnych firmy budowlanych – mniejsze i większe; z mniejszym i większym doświadczeniem zawodowym.

Chcąc wynająć firmę budowlaną, która ma wykonać profesjonalne usługi z zakresu budowy domu, jego wykończenia, remontu domu lub mieszkania, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Czym się kierować wybierając firmę budowlaną?

W pierwszej kolejności należy wskazać, że firmy budowlane nie są sobie równe. Obecnie na rynku funkcjonują firmy z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w branży oraz takie, które dopiero w tym temacie raczkują i mogą pochwalić się doświadczeniem na poziomie np.

dwóch lat. Warto wiedzieć, że oferta cenowa obu tych firm może być bardzo różna. Firmy z wieloletnim doświadczeniem mogą proponować wyższe ceny, znając swoją wartość i ceniąc swoje doświadczenie.

Z kolei firmy z krótszym stażem mogą oferować ceny zdecydowanie niższe, co nie oznacza, że ich usługi będą na niższym poziomie. Oczywiście często w parze z wyższą ceną idzie także wyższa jakość, jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że podobnie jak w przypadku wszelkich innych produktów, czy usług, bardzo często za wysoką ceną stoi także marka i jej renoma. Jeśli skorzystamy z usługi renomowanej firmy budowlanej oczywistym jest, że zapłacimy więcej nie tylko za doświadczenie i jakość usług tej firmy, ale również za jej prestiż na rynku.

Z kolei małe, nowopowstające firmy, chcąc zyskać klientów oferują niższe ceny. To nie oznacza, że jakość ich usług jest niższa. Bardzo często w tych nowopowstających firmach pracę podejmują rzetelni fachowcy z doświadczeniem.

Czy nie warto dać im szansy, tylko dlatego, że są firmą nową, bez doświadczenia? Jeśli istnieją w Internecie, posiadają własną stronę internetową, wizytówkę w Google, czy konto w mediach społecznościowych, to wskazuje na to, że takiej firmie zależy na tym, aby była widoczna. To nie jest przysłowiowa firma “krzak”, która po nieprawidłowo wykonanej usłudze znika z powierzchni ziemi i trudno jest egzekwować od niej jakiekolwiek odszkodowanie. Tak więc decydując się na wynajęcie firmy budowalnej nie zawsze warto kierować się jej doświadczeniem, a podejście do klienta.

https://jandach.pl/pl/start