Mieszkanie we francuskim stylu

Z czym najczęściej kojarzona jest Francja? Dla wielu osób odpowiedzią będzie elegancja. Takie też są francuskie mieszkania. Już od progu można zobaczyć przepych, a jednocześnie wyjątkową dbałość o szczegóły. Luksus oraz bogactwo, te cechy najlepiej określają mieszkania w stylu francuskim. Są one zbliżone do stylu glamour.

Odpowiedni klimat nadają takiemu mieszkaniu tzw. szafki nocne do sypialni lub ludwiki. Są to meble, które pochodzą z ubiegłych epok. W szczególności warto poszukać foteli i sof, które stylizowane są na meble z XVII i XVIII wieku. Cały komplet mebli powinien być lekki, a zarazem elegancki.

Najlepiej, żeby posiadały delikatne zdobienia. W mieszkaniach we francuskim stylu dominują jasne kolory. Idealne zastosowanie mają pastele. Warto zadbać o to, żeby pomieszczenie było przestrzenne. We francuskich mieszkaniach montowane są duże okna.

Ozdabiane są eleganckimi firankami. Ściany możemy udekorować jasnymi tapetami. Najlepiej, żeby posiadały klasyczne wzory. Popularne są w szczególności pionowe pasy bądź kwiaty. Niekiedy ściany ozdabiane są delikatnymi materiałami.

Jeżeli zdecydujemy się na wyłożenie podłóg płytkami ceramicznymi pamiętajmy, żeby posiadały regularny kształt. Jednym z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu francuskim jest sypialnia. W sypialni powinno znaleźć się łóżko z baldachimem. Koniecznie zadbajmy także o toaletkę. Warto na niej ustawić np.

flakony perfum oraz inne pojemniki z kosmetykami. Dobrym uzupełnieniem całości będzie duże lustro w ozdobnej ramie.

https://jandach.pl/pl/plewiska-archon-dom-w-powojach-2