Obiad dla maluchów

Przygotowując menu rodzinnej imprezy, takiej jak np. Uroczystość pierwszej komunii lub chrzciny dziecka planujesz jadłospis głównie pod gusta dorosłych. Nie zapominaj jednak o ich pociechach i o tym, by także i one mogły się najeść.

Pomyśl zwłaszcza o kwestii obiadu. Dzieci zazwyczaj nie przepadają za smażonymi żeberkami, karkówką czy schabami. Przygotuj dla nich delikatne, drobiowe mięso lub filety rybne.

Ziemniaki zastąp frytkami i już masz gotowe danie dla najmłodszych. Podobnie postąp w kwestii pozostałych posiłków – przygotowując np. sałatkę z mięsem lub mocnymi przyprawami z podobnych składników przygotuj wersję dla najmłodszych, którzy jak wszyscy wiemy nie lubią wyrazistych smaków i nie zawsze są chętni do zjadania mięsa.

Z myślą o dzieciach przygotuj także przystawki, dzieci bowiem jedzą wtedy, kiedy są głodne, a nie wtedy, kiedy gospodyni podaje do stołu. Pamiętaj, że dobrze ułożone menu odpowiada wszystkim gościom, nie tylko tylko tym najstarszym. Dzieci są bowiem równie ważne, co pozostali zasiadający przy sole członkowie rodziny.

gazomierz miechowy g40