Ograniczanie dostępu

Jeżeli tylko ty korzystasz ze swojego komputera problem nie powinien cię dotyczyć, jednak w przypadku, gdy z komputera korzysta jeszcze kilka innych osób, lub jeśli jest to ogólnodostępny komputer, np. firmowy, warto zadbać o bezpieczeństwo i skorzystać z opcji tzw. ograniczania dostępu.

Z twojego komputera korzystać może kilku użytkowników, którzy będą logować się na własne konta. Aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo można stworzyć konto administratora oraz konta z ograniczonym dostępem. To dobre rozwiązanie, jeśli na komputerze przechowujesz ważne materiały i nie chcesz, by ktoś poza tobą miał do nich dostęp, lub po prosu boisz się o ich nieumyślne usunięcie lub zniszczenie.

Jeśli np. ograniczonych dostęp do tych danych nikt poza tobą, czyli administratorem, nie będzie miał wglądu do wybranych plików. Dotyczy to także korzystania z programów, ich usuwania czy aktualizowania.

Użytkownicy bez uprawnień administratora mogą korzystać z komputera, jednak z ograniczonym dostępem – zakres tych ograniczeń będzie zależał właśnie od ustawień administracyjnych.

Na poznańskich winogradach mieszkania poznań winogrady są bardzo bogato wyposażone konstrukcje żelbetowe