Paint

Paint to bardzo prosty program, który służy grafice rastrowej, nie jest to profesjonalny program, który posiada filtry czy warstwy, ale wbrew pozorom można w nim otworzyć pliki: JPG, JPEG, TIFF, BMP. Pierwsze wydanie tego programu miało miejsce w 1985 roku. Wiele osób używa tego programu tylko do zmiany formatu pliku/zdjęcia, ale ma on wiele zalet.

Przede wszystkim, kiedy potrzebujemy w szybki sposób zapisać zrzut ekranu wystarczy, że wciśniemy klawisz PrntScr i wkleimy w Paint-a następnie zapiszemy. Pasek narzędzi ma do zaproponowania wielu kształtów, możliwość pisania tekstu z fontami, które są dostępne również w Wordzie poza tym podstawowe funkcje jak powiększenie, pomniejszenie, obrót czy tło. Dla przeciętnego użytkownika program jest wystarczający a co najważniejsze jest kompatybilnymi z innymi programami Microsoft takimi jak: Word, PowerPoint czy na przykład Outlook.

Paint jest łatwy w obsłudze oraz intuicyjny, nawet, jeśli sprawia problemy można skorzystać z pomocy, która krok po kroku pokaże jak poradzić sobie z problematyczną sytuacją.

https://www.erekruterit.pl/rekrutacja-programistow-java