Plugin na bloga

Jedną z największych zalet blogowania jest łatwość z jaką możemy założyć bloga na dowolnej z wielu platform. Musimy jednak pamiętać, że to co otrzymujemy jest bardzo podstawową wersją i aby nowy blog pracował dla nas warto zainstalować kilka kluczowych wtyczek, mówiąc językiem specjalistycznym – pluginów. Wtyczki rozszerzają funkcjonalność bloga. Istnieją setki, jeśli nie tysiące, wtyczek, które możesz dodać do swojej witryny, aby ją zoptymalizować, dostosować tak, aby ułatwić czytelnikom nawigację i wiele więcej. I tu pojawia się pytanie, które wtyczki dobrać? Musimy wiedzieć, że popularne wtyczki można podzielić na kilka kategorii: te, które poprawiają wrażenia czytelników oraz te, które pomagają w zarządzaniu blogami i optymalizacji. Jedną z popularnych wtyczek jest odtwarzacz.

Prosty odtwarzacz MP3 dla wszystkich potrzeb audio. Możesz dostosować schemat kolorów odtwarzacza, aby dopasować go do tematu bloga, automatycznie wyświetlać informacje o utworze. Dość fajna opcja dla tych, którzy uważają, że muzyka łagodzi obyczaje. To samo dotyczy wideo. Jest wiele wtyczek, które ułatwiają dodawanie filmów z YouTube i innych platform do udostępniania wideo do swoich postów. Kolejną niezbędną wtyczką jest Photo Dropper.

Umożliwia łatwe znajdowanie i dodawanie do postów kreatywnych zdjęć licencjonowanych w serwisie Flickr. W sieci znajdziesz tutorial o tym, jak działa to narzędzie. Musisz pamiętać, że o każdej wtyczce znajdziesz informacje, które ułatwią podjęcie trafnej decyzji. Podstawą jest plugin na bloga, który umożliwia skonfigurowanie i wyświetlenie przycisku Facebook like przed lub po każdym wpisie. Jeśli chcesz zwiększyć swoją widoczność na Facebooku, jest to wymagana wtyczka. Trzeba uważać! Warto jednak we wszystkim co się robi mieć umiar.

Kiedy budujesz swojego bloga, staraj się nie szaleć z pluginami i widżetami. Zastanów się, jaki jest podstawowy target bloga dla firmy lub hobby i zainstaluj wtyczki, które wspierają te cele. Oczywiście możesz również przetestować różne wtyczki, aby znaleźć te, które najbardziej odpowiadają. Są łatwe w instalacji, aktywacji i dezaktywacji, jeśli zdecydujesz, że nie są odpowiednie. Warto, aby blog był jasny i przejrzysty. Bardzo często widzimy strony, które przeładowane są najróżniejszego rodzaju pluginami, co nie tylko spowalnia działanie takiej witryny ale i nie wygląda estetycznie.

Szybko czujemy się zmęczeni chaosem panującym na blogu i zwyczajnie z niego wychodzimy.

Press-Service usługa infolinii infolinia oferujemy usługi