Styl arabski

Co takiego jest w stylu arabskim, że ma tak wielu zwolenników? Z pewnością jest to różnorodność kolorów. Często wydaje się, że są one dobrane przypadkowo. Tymczasem w stylu arabskim nic nie jest dziełem przypadku. Ponadto w stylu tym jest wiele powiązań z tradycją, a nawet religią. Cechą charakterystyczną jest również przepych oraz bogactwo. Styl arabski słynie z pięknych mebli, których zdobienia często wykonywane są ręcznie. To sprawia, że są niezwykle kunsztowne i eleganckie.

W arabskich mieszkaniach znajdziemy wiele ozdób, które mają świadczyć o zamożności właściciela, a także zamiłowaniu do piękna. Niektórym osobom arabski styl kojarzy się niemal z bajkowym klimatem. Jednakże część osób podkreśla, że taki styl utrudnia zachowanie porządku w mieszkaniu. Pomimo tego wnętrza arabskie cechują się przytulnym klimatem. Już po przekroczeniu progu mieszkania można odczuć wyjątkową atmosferę. Równie istotne są tkaniny. Można je znaleźć niemal wszędzie – na meblach, podłodze.

Nie może zabraknąć również poduszek i większych poduch, które obowiązkowo powinny być wzorzyste. W arabskich wnętrzach bardzo istotne jest oświetlenie. Podstawą są masywne lampy, które wykonane są z metalu. W przypadku mebli warto wybrać te z drewna. Jednakże często łączone są także z innymi materiałami. Najpopularniejszymi kolorami jest czerwień, błękit, zieleń. Wszystkie kolory mają wyrazisty, intensywny odcień.

Mieszkania w stylu arabskim nie mogą się znudzić. Z pewnością zachwycą również każdego odwiedzającego nasze mieszkanie.

zarządzanie nieruchomościami gdańsk https://lokale-inwestycyjne.com.pl/poradniki/jak-urzadzic-mikromieszkanie/ www.zhr-kiekrz.pl