Upiększające ogród pnącza

Swoje marzenie o pięknym i niepowtarzalnym ogrodzie możesz spełnić, sadząc w nim ozdobne pnącza. Są to bardzo wdzięczne rośliny, które udekorują każdy, nawet najmniejszy zakamarek ogrodu. Tak więc, jeśli w Twoim ogrodzie jest wolne miejsce, które nie wiesz jak zagospodarować- postaw na pnącza. Do najpopularniejszych, a zarazem najpiękniejszych pnączy należy wiciokrzew i jego niezliczona ilość odmian.

Warto do ogrodu wybrać choć jeden gatunek tego pięknego pnącza spośród takich odmian jak wiciokrzew tellemanna, wiciokrzew pomorski, wiciokrzew przewiercień, wiciokrzew browna, wiciokrzew japoński, czy wiciokrzew amerykański. Każdy z nich jest inny i każdy z pewnością jest zachwycający. Dodatkowo, niektóre z wiciokrzewów oprócz przepięknych kwiatów, urzekają także zapachem. Inne pnącza na które warto zwrócić uwagę to dławisz, powojnik, winobluszcz, hortensja pnąca, czy wisteria kwiecista.

Bardzo dużą zaletą pnączy jest to, że ich kwiaty będą zdobiły ogród od wiosny do wczesnego lata, a jesienią te rośliny udekorują ogród swoimi zaskakująco pięknymi liśćmi i pędami.

bahtale-roma.pl