Wybranie domowego menu

Organizacja uroczystości komunijnej na własną rękę jest trudnym zadaniem, ale nie niewykonalnym. Zwłaszcza jeśli planujesz zaprosić do domu jedynie kilka lub kilkanaście osób, nie powinno to być ponad twoje możliwości.

Przygotowanie Pierwszej Komunii swojego dziecka to całą pewnością bardzo stresujące wydarzenie, jednak przynoszące ogromną satysfakcję. By wszystko tego dnia poszło jak należy, musisz z dużym wyprzedzeniem zacząć go planować, zwłaszcza jeżeli chodzi o propozycję menu.

Goście będą w twoim domu już od około godziny wczesnego popołudnia, dlatego obowiązkowo powinnaś przywitać ich obiadem, koniecznie dwudaniowym. Na tę okazję najlepiej sprawdzi się domowy rosół, a następnie typowe obiadowe danie: surówki, gotowane lub pieczone ziemniaki i mięso.

Pamiętaj, by zaserwować kilka jego rodzajów, nie wszyscy goście muszą być bowiem amatorami pieczonej karkówki lub smażonego drobiu. Po obiedzie nadchodzi czas deseru, wtedy powinnaś podać komunijny tort oraz inne słodkie przekąski.

Mogą to być lodowe desery, muffinki, ciasta z kremem. Nie zapominaj też o napojach – dla dzieci świetnie sprawdzą się owocowe soki, dla dorosłych dobre kawy, np.

mrożone lub latte. Ostatnim posiłkiem powinna być kolacja.

Tutaj możesz podać coś na ciepło lub skorzystać z tzw. zimnego bufetu: kilka sałatek, mięsne przekąski lub ryby w sosach spiszą się tutaj idealnie. A jeżeli nie czuje się wybitnym kucharzem polecamy najlepsze steki w warszawie w restauracji. 

Ciech produkty solne