Wynajem – bezpośrednio czy przez agencję?

Wynajem mieszkania czy domu wielu osobom nie wydaje się tak poważną sprawą jak kupno nieruchomości.

W końcu to tylko „stan przejściowy”, a lokal nie będzie przecież należał do najemcy, więc można pójść na trochę ustępstw, byle tylko mieć się gdzie zatrzymać.

Warto jednak trochę poszukać i poprzeglądać różne ogłoszenia, bo przecież w końcu to właśnie w tamtym miejscu spędzi się najbliższe kilka bądź nawet kilkanaście miesięcy.

Jak szukać odpowiedniego lokalu i na jakie ogłoszenia zwracać uwagę? Zdecydowana większość przyszłych najemców poszukuje mieszkania, przeglądając oferty bezpośrednie od właścicieli.

Tak jest im zdecydowanie łatwiej, ponieważ dzwonią, pytają o konkretne lokum i w razie dalszego zainteresowania umawiają się na oględziny.

Ludzie bardzo często uważają też, że prędzej dogadają się z właścicielem, który zna mieszkanie na wylot, niż z pośrednikiem, dla którego mieszkanie jest jednym z wielu.

Oczywiście, można też próbować szukać mieszkania za pośrednictwem agencji.

Często można się jednak przekonać, że po zadzwonieniu pod numer, podany w konkretnym ogłoszeniu, nie uzyska się informacji o przedstawionym tam lokalu, a miła pani bądź pan zaproponują prezentację wielu nieruchomości w mieście, oczywiście po uiszczeniu drobnej opłaty.

Często też przedstawiciel agencji żąda konkretnej sumy przed podaniem namiarów na konkretne mieszkanie, a po jej wpłaceniu może się okazać, że ogłoszenie jest już nieaktualne.

domy od deweloper Skórzewo pod Poznaniem Jandach w stanie pierwotnych www.poloniusz.org