Zaprojektuj swój ogród

To zrozumiałe, że chcesz, aby Twój ogród był piękny i niepowtarzalny. Jest on bowiem przedłużeniem domu, który z dokładnością projektowałaś i urządzałaś nawet w najmniejszym szczególne. Dlatego tak ważne jest rozważne dobranie odpowiednich roślin ozdobnych do ogrodu. Wybór musi być przemyślany.

Najlepszym rozwiązaniem jest początkowe zaprojektowanie całego ogrodu – rozmieszczenie poszczególnych roślin oraz innych elementów dekoracyjnych. Warto w szczególności zwrócić uwagę na to jakie rośliny, w jakim miejscu będą wyglądały najlepiej i gdzie będą czuły się najbardziej komfortowa. Projektując swój ogród w pierwszej kolejności zwróć uwagę na największe rośliny ozdobne czyli drzewa. Zdecyduj się na jeden maksymalnie dwa gatunki.

W dalszej kolejności rozplanuj krzewy, które szczególnie dobrze czują się pod płotem, lub w wolnej przestrzeni. Następnie zaprojektuj skalniak oraz rabaty kwiatowe. Zwróć uwagę na takie rośliny jak bratki, tulipany, azalie oraz hiacynty. Na samym końcu zdecyduj się na trawę ozdobną, która dopełni efekt dekoracyjny.

Pamiętaj, że ogród tworzą rośliny i tylko przemyślane ich rozmieszczenie może w pełni udekorować ogród.

www.bieg-pastow.pl