Żywność w reklamie kontra rzeczywistość

Reklamy żywności są bardzo powszechne w telewizji, prasie czy w radiu. Bez wątpienia reklamując jakiś produkt spożywczy, należy go odpowiednio zaprezentować. Nie bez znaczenia będą tutaj bodźce wizualne. Widząc chrupiącą skórkę kurczaka, automatycznie chcemy posiadać dokładnie tego samego. Czy jednak w rzeczywistości kurczak będzie prezentował się tak samo, jak w reklamie? Okazuje się, że niekoniecznie. Nad wyglądem żywności przedstawianej w reklamach pracuje sztab specjalistów.

Do ich zadań należy zaprezentowanie produktu jak najkorzystniej. Często stosują sztuczki, które niekoniecznie są zgodne z rzeczywistością. Przykładem może być reklama mleka. Zazwyczaj ukazuje się mleko z pianką, które ma pobudzić kubki smakowe. Tymczasem kupując to samo mleko, pianki zazwyczaj nie obserwujemy. Jest to skutek tego, że w reklamie tego produktu zastosowano poszczególne detergenty, których zadaniem jest właśnie wytworzenie tego rodzaju pianki.

Z tego powodu należy zachować ostrożność podczas oglądania reklam.

Naklejki na słoiki https://booklet.pl/produkty-i-rozwiazania/29-naklejki-na-sloiki Drukarnia Booklet http://www.contactcenter.pl/pl/uslugi/sprzedaz/wsparcie-sprzedazy/75